Podporují nás

Darem dáte najevo, které hodnoty jsou pro Vás důležité. Přispějete na dobrou věc a připojíte se k těm, kteří umí pomáhat. Jaké jsou příběhy našich dárců? Proč si nás vybrali? Jaká je motivace našich dárců? Zde si můžete přečíst o těch, kteří se podělili o vlastní myšlenky.

Dárci a sponzoři

Marketingová a reklamní agentura, podporuje Apropo od roku 2016.

Tvorba softwaru pro zemědělství

Společnost Alza poskytla Apropu věcný dar - spotřebiče do cvičného bytu sociální rehabilitace a denního stacionáře.

"Jsme autorizovaný prodejce nových i ojetých vozů ŠKODA. Poskytujeme komplexní nabídku servisních služeb na vysoké úrovni a zajišťujeme také pojištění a financování."

Firma AZ kancl Jičín působí na trhu prodeje kancelářských potřeb samostatně od roku 2006. Jedná se o formu prodeje, kdy je zboží dodáno až k zákazníkovi na náklady dodavatele formou vlastního vozového parku, nebo prostřednictvím přepravních služeb.

Dodavatel kvalitních párty stanů.

Společnost specializující se na dodávky odborných, organizačních a administrativních služeb především v oblasti automotive podporuje Apropo od roku 2017.

Jičínský basketbalový klub podporuje Apropo akcí "Každý koš pomáhá".

C.S.CARGO je původem česká společnost, která poskytuje logistické a dopravní služby. Jsme významný poskytovatel silniční dopravy v regionu střední a východní Evropy. Zajišťujeme přepravu po moři, vzduchem i po kolejích.

Stěžejní činností společnosti CIS je programování zakázkového software na míru. Programuje složité a rozsáhlé webové aplikace, od e-shopů po komplexní informační systémy

Společná sociální odpovědnost je naším každodenním úkolem, ať již vystupujeme jako společnost či jako zaměstnavatel. Rovné příležitosti, rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, rozvoj a kariérní příležitosti jsou podstatou našich firemních hodnot.

Díky podpoře společnosti ČSOB se zaměstnanci Apropa mohli zúčastnit Modré akademie - vzdělávacího programu zaměřeného na témata Komunikace a fundraising a Komunikace a rozvoj týmu. V roce 2017 jsme na základě absolvování těchto workshopů získali grant na další vzdělávání a rozvoj našich zaměstnanců. Společnost ČSOB podpořila také psychorehabilitační pobyt pobyt konaný v roce 2017.

Jsme nezávislé rodinné stavebniny Dama MB s.r.o. sdružené pod značkou BigMat, která je v Evropě zavedena již více jak 30 let. Jsme schopni stavebníkům, živnostníkům i stavebním firmám dodat stavební materiál za nejlepší ceny včetně kvalitních služeb, které ocení i ten nejnáročnější zákazník.

V rámci dm iniciativy SPOLEČNĚ věnovala společnost Apropu věcný dar - čisticí a úklidové prostředky v ceně více než 20 tisíc korun.

Spolupracujeme s Apropem proto, že je to jediná organizace, která pomáhá a sdružuje těžce handicapované děti a jejich rodiče na Jičínsku. Líbí se nám, že si jdou za svým cílem a zaujal nás projekt cvičného bytu, kde mohou být i naše kompenzační pomůcky velkým přínosem.

Jsme ryze česká společnost. Výroba saun, infrasaun nebo realizace wellness center je činnost, kterou nabízíme našim zákazníkům již přes 25 let.

Rodinná společnost prodávající sortiment od elektroniky po železářství. Elektro Doubek kromě širokého sortimentu nabízí také perfektní služby od profesionálů, které vždy potkáte s úsměvem na tváři.

Firma Elektrospoj je velkoobchod a maloobchod s elektroinstalačním materiálem. Prodáváme zboží jak drobným živnostníkům, tak i dalším velkoobchodům, naše ceny jsou příznivé i pro další prodej.

Fabio PRODUKT je výrobcem rostlinných olejů. Již 150 let působí Fabio PRODUKT v Českém ráji pod vedením rodiny Jenčkových. Fabio PRODUKT sponzoruje Apropo již třetím rokem.

Tato rodinná firma je již třetím rokem partnerem benefičních představení Apropa.

V současné době se firma FENESTRA WIEDEN s.r.o. orientuje především na zpracování hliníkových profilových systémů SCHÜCO. Zpracováváme i další systémy jako jsou Reynaers, Sapa, Hueck-Hartmann.

Jsme ofsetová tiskárna s vlastním DTP studiem a dokončovacím zpracováním. Hlavní výrobní technologie je doplněna plnobarevným digitálním malonákladovým tiskem a kopírováním, termotransferovým tiskem etiket, kartonáží a podobně.

Pánové a dámy z Harley - Davidson clubu vybrali více než 20 tisíc korun, které přispěly na pořízení harmonizačního lůžka do denního stacionáře.

Pan Mgr. Lukáš Kopal ze společnosti innogy Gas Storage, s.r.o. je naším dlouholetým podporovatelem, od roku 2014 díky jeho podpoře získáváme od společnosti innogy pravidelnou finanční podporu na naše aktivity pro klienty (vybavení cvičného bytu, psychorehabilitační pobyt, bazální stimulace, putovní pobyt a další).

Jsme společnost, která Vám umí zajistit kompletní servis v oblasti kancelářských potřeb. Jsme schopni Vám nabídnout za výhodných cenových a dodacích podmínek.

Hlavním zaměřením studia Jara design je šperk. Spojujeme základní geometrické formy se zachováním jejich poměrových vztahů a kompozic. Důležitým prvkem je barevný a tvarový detail.

Martin "kafes33" Hirth je designér freelancer, který podporuje Apropo již řadu let. Podpora spočívá v tvorbě grafických materiálů pro prezentaci Apropa.

KZMJ – to je rok co rok téměř 200 akcí, nejen v divadle, ale i po celém městě, které KZMJ organizují, spolupořádají nebo se na nich významně podílejí. Těch se zúčastňuje kolem 40 tisíc lidí všech věkových kategorií z Jičína i ze širokého okolí.

Poskytuje podporu Apropu již třetím rokem, každoročně podporuje benefiční představení.

Společnost Matax je stálicí na Jičínsku. Stálicí v prodeji stavebnin. Společnost Matax sídlí v Holíně. Matax nabízí široký sortiment stavebních materiálů a zajišťuje jejich odvoz přímo na stavbu.

Stejně jako nové technologie dokážou posunout náš život kupředu, tak i lidé v Apropu umí svou prací s postiženými dětmi měnit k lepšímu životy celým jejich rodinám,“ uvádí jednatel společnosti MICRORISC Vladimír Šulc.

MICRORISC s.r.o., jedna z předních firem zaměřených na výzkum, vývoj a export elektronických komponent a technologií, se snaží pomáhat tam, kde cítí potřebu pomoci. Vedle mnohých charitativních, kulturních, sportovních a dalších projektů, pravidelně podporuje také občanské sdružení APROPO, v roce 2011 se stala hlavním partnerem benefičního představení asociace.

Společnost přispěla na pořízení harmonizačního lůžka do denního stacionáře.

Firma podporuje Apropo již druhým rokem jako partner benefičního představení.

Velkoobchodní firma s obalovým materiálem, která navázala s Apropem spolupráci v roce 2017.

Od roku 2017 podporuje Apropo také oční optika pana Jiřího Bímy.

Společnost provozující e-shop TisknuLevne.cz podpořila Apropo věcným darem na benefiční představení.

Společnost Perseus, a.s. sídlí v Kopidlně a zabývá se živočišnou a zemědělskou výrobou. Perseus, a.s. nabízí širokou paletu služeb od chovu holštýnského skotu až po distribuci krmných obilovin.

Petr Kordík je dlouhodobým partnerem Apropa. V rámci sportovní akce Jičínská 50 vždy věnuje část vybraných peněz na pomoc Apropu.

Petr Kordík je provozovatelem Fit clubu Jičín jehož hlavní aktivitou je provozování sportovního zařízení zaměřeného na aerobní cvičení.

RONAL GROUP to je špičková technologie, kreativní design a nekompromisní kvalita. Kvalita je naší filozofií. Společnost RONAL byla založena v roce 1969 a patřila tehdy k průkopníkům na světovém trhu v oblasti kol z lehkých kovů. Za naším plynulým růstem stojí blízkost k zákazníkům, inovace a kvalitní práce.

Cílem organizace je sdružovat obchodníky a vůdčí osobnosti k poskytování humanitárních služeb, podporovat vysoké standardy ve všech povoláních a pomáhat budovat dobrou vůli a mír ve světě.

Rotary klub Jičín podpořil Apropo výtěžkem z benefičního plesu.

Jsme dominantní výrobce žacích traktorů v České republice a významný dodavatel této techniky zejména do zemí EU, ale také například do Austrálie, na Nový Zéland, do USA, Číny, Ruska, Běloruska, Turecka nebo Jižní Koreje.

Společnost Sklopísek Střeleč, a. s. vyrábí a dodává vysoce kvalitní křemenné písky dle požadavků zákazníků, kteří je dále přetváří ve výrobky, které uspokojují potřeby ve všech oblastech našeho života.

SKK Jičín umožňuje klientům Apropa bezplatně využívat každý týden kuželnu a tím je podporují ve sportovní činnosti.

Společnost Škoda Auto podpořila v roce 2016 a 2017 realizaci benefičního představení, Dále jsme díky podpoře získané v grantovém řízení mohli pořídit nové pomůcky a vybavení na terapie a volnočasové aktivity v denním stacionáři.

Technické služby města Jičína pomáhají Apropu již řadu let se zajišťováním akcí pro veřejnost v Jičíně.

Jsme tradičním českým výrobcem obráběcích strojů. Na obráběcích strojích vlastní výroby zajišťujeme mimo jiné i zakázkovou výrobu přesných strojních součástí. Jsme předním evropským dodavatelem součástí pro automobilový průmysl.

Firma VESPO byla založena v roce 1994. V počátcích své existence se zabývala výhradně velkoobchodním prodejem sportovní obuvi a textilu. V nynější době se VESPO také zabývá maloobchodním prodejem kvalitního sportovního textilu. V současné době VESPO provozuje šest prodejen.

Hlavní náplní je tvorba audiovizuálních děl.

Máme bohaté zkušenosti v oblasti výroby prezentačních a instruktážních filmů, TV reklam a dalších reklamních spotů, dokumentárních pořadů a reportáží.

Zahradnická škola Kopidlno dlouhodobě podporuje Apropo přípravou květin na akce pro veřejnost.

Již více než 20 let se specializujeme na profesionální služby v oborech VODA - TOPENÍ - PLYN - KANALIZACE - CENTRÁLNÍ VYSAVAČE. Nabízíme komplexní služby od technického poradenství přes návrh vhodného řešení až po vlastní realizaci včetně kompletního servisu. Našimi spokojenými zákazníky jsou jednotlivci i firmy.

Nadace a nadační fondy

V roce 2017 jsme od nadačního fondu získali 30 000,-Kč na podporu rodin s dítětem s postižením, díky tomuto daru mohli využít rodiče příspěvek na službu osobní asistence pro své děti s postižením.

V roce 2019 jsme od nadačního fondu získali 30 00,- Kč na podporu prázdninového pobytu pro děti „Kouzelná zahrada".

V roce 2020 Nadační fond Tesco podpořil poskytování fyzioterapie v Apropu. Fyzioterapie, která je poskytovaná přímo v prostorách denního stacionáře, pomáhá dětem a mladým lidem s těžkým postižením rozvíjet pohybové schopnosti, zlepšuje jejich celkový zdravotní stav, napomáhá snižování bolesti a nepohodlí.

Fórum dárců poskytlo Apropu Jičín finanční dar na rozvoj profesionalizace a týmové spolupráce, bylo podpořeno školení všech zaměstnanců Apropa zaměřené na týmovou spolupráci a poskytování zpětné vazby.

Nadace Agrofert podpořila částkou 50.000 Kč letní pobyty Apropa konané v roce 2016 a krásnou částkou 220 000 Kč letní pobyty v roce 2017. Dále nadace podpořila v rámci grantového řízení služby denní stacionář a osobní asistence a vzdělávání zaměstnanců.

V roce 2019 se Nadace České spořitelny finančně podílela na rozjezdu nové služby Apropa – Sociálně terapeutických dílen AJdeTo! Nadace přispěla částkou 50 000 Kč na částečnou úhradu mzdy vedoucí této služby. Vedoucí má na starosti zajištění provozu i kvality této služby tak, aby dílna AJdeTo! byla prostorem kde se klienti mohou realizovat, učit pracovním návykům a dennímu režimu a tím se více přiblížit běžnému životu

Díky podpoře Nadace ČEZ můžeme rozvíjet naše sociální služby a zázemí pro jejich poskytování. Díky Nadaci jsme mohli pořídit v roce 2016 další vybavení do denního stacionáře v hodnotě 70.000 Kč, v roce 2017 jsme pak získali dar 80 000 Kč na vybavení cvičného bytu pro klienty sociální rehabilitace.

Díky Nadaci Charty 77 a jejímu projektu Konto bariéry můžeme udržet a nadále rozvíjet naši službu osobní asistence, která byla podpořena částkou 200.000 Kč v roce 2016 a částkou 100 000 Kč v roce 2017.

V roce 2017 jsme s Nadací J&T navázali dlouhodobou spolupráci, která je zaměřena na rozvoj služby sociální rehabilitace Apropa Jičín. Nadace poskytla dar 150 000 Kč, který byl využit na mzdové náklady sociálního pracovníka této služby, díky čemuž jsme mohli službu sociální rehabilitace dále zkvalitňovat.

Nadace J&T podporuje svými příspěvky občany i organizace, zejména podporuje projekty a aktivity se sociálním zaměřením, je také iniciátorem kampaně na podporu pěstounské péče s názvem Hledáme rodiče.

POMOZTE dětem - společný sbírkový projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize

V rámci projektu Pomozte dětem byly na základě podaných žádostí v roce 2015 a 2018 podpořeny konkrétní děti, které využívají služeb Apropa. Příspěvky byly využity na financování rehabilitace, osobní asistence těchto dětí nebo pořízení pomůcek pro jejich rozvoj.

Dotace

Individuální dárci

Ing. Václav Kosejk

Ing. Vladimír Šulc, Ph.D.

Jan Vagner

Junák - český skaut Lázně Bělohrad

Každoročně pořádají bělohradští skauti sbírku, jejíž výtěžek putuje na podporu činnosti Apropa.

Marie Dotisková

Martin Pašek

MUDr. Jana Machačková

Díky projektu Svačinárium vybrali studenti Lepařova Gymnázia na podporu Apropa celkem úžasných 21 516 korun.